اشتراک خبرنامه

خدمات گردشگری، مسکن و املاک و مستغلات

اعتبار گواهینامه ترکیه

surucu belgesi
ارسال شده در : 2020-06-05   /   توسط admin   /   نظرات (0)

آیا گواهینامه ایران در ترکیه اعتبار دارد؟

 
اعتبار گواهینامه ایران در ترکیه یکی از سوالاتی است که ممکن است برای ایرانی ها پیش بیاید. از آنجا که ترکیه یکی از کشور های نزدیک و بسیار گردشگرپذیر در همسایگی ایران است، بسیاری از ما ممکن است بخواهیم با خودرو شخصی به این کشور سفر کنیم و یا قصد مهاجرت به ترکیه و اقامت در استانبول که در این صورت باید اولین چیزی که در نظر داشته باشیم، مدرک و گواهینامه رانندگی معتبر در این کشور باشد. گواهینامه ترکیه به عنوان یکی از معتبر ترین مدارک شناسایی محسوب میشود و اعتبار ان به اندازه کارت ملی این کشور میباشد.در این مقاله بیشتر در مورد این موضوع خواهیم پرداخت
.
شرایط اخذ گواهینامه در ایران
 
گواهينامه مدرکی هویتی محسوب می شود که شهروندان بالای 18 سال می توانند با شرکت در آزمون کتبی و عملی آئین نامه ای آن، این مدرک را از پلیس راهنمایی و رانندگی دریافت نمایند.
اعتبار گواهینامه ها در ایران به مدت 10 سال بوده و شما می توانید یک بار دیگر پس از این ده سال، مورد ارزیابی جسمی و روانی قرار گرفته تا یک دوره 10 ساله دیگر، گواهینامه تان تمدید اعتبار شود.
همچنین لازم به ذکر است که تاکنون 5 نوع گواهینامه در ایران وجود دارند که عبارتند از:
گواهینامه موتورسیکلت
گواهینامه پایه سوم
گواهینامه پایه دوم
گواهینامه پایه یکم
گواهینامه ویژه

هر کدام از این گواهینامه ها شرایط، پیش نیاز و توضیحات خاص خود را دارند.
 

گواهینامه در ترکیه

 
گواهینامه رانندگی در ترکیه به سندی مي گويند که توسط ارگان هاي منطقه ای و محلی دولتي تركيه از جمله نيروهاي پليس و انتظامي اين كشور (همانند ارگان پليس راهنمايی و رانندگی نیروی انتظامی در ایران) صادر می شود. افرادی که دارای این گواهینامه می باشند، واجد شرایط رانندگی وسایل نقلیه در کشور ترکیه خواهند بود. اگرچه امتحانات گواهینامه رانندگی توسط وزارت آموزش ملی (ترکیه) تنظیم می شود اما لازم است بدانید که مجوز صدور این گواهینامه برای تایید آن توسط اداره کل امنیت صادر می شود.
در تاریخ 1 ژانویه سال 2016، قوانین جدید در مورد مجوزهای رانندگی ترکیه به اجرا درآمد. این تغییرات در جهت هماهنگی بیشتر ترکیه با مقررات رانندگی موجود در اتحادیه اروپا و همچنین در رفع نگرانی رانندگان در ترکیه است.
مدارک اخذ گواهینامه ترکیه
مدارکی که برای دریافت مجوز یا گواهینامه ترکیه لازم است تا شهروندان متقاضی این کشور آن ها را داشته باشند، عبارتند از:
گواهی مدرسه رانندگی
اصل و فتوکپی کارت شناسایی
گزارش سلامت
سند گروه خون
دو عکس، یک عکس بیومتریک
هزینه کارت مجوز راننده
گواهی سابقه کیفری

 

نظرات

پیام خود را بنویسید
name message
شرکت داده ورزان کاسپین مجری پروژه های حفاظتی و امنیتی و دوربین مداربسته
 
نرم افزار چاپ چک وزیر - چک نگار وزیر
 
ads