اشتراک خبرنامه

خدمات گردشگری، مسکن و املاک و مستغلات

اقامت ترکیه, قوانین اقامت ترکیه.امکانات و فضای باز اقتصادی کشور ترکیه، تقاضای روز افزونی برای دریافت  اقامت ترکیه ایجاد کرده است

Türk Konaklama Kuralları
ارسال شده در : 2019-03-04   /   توسط admin   /   نظرات (17)

اقامت ترکیه و شهروندی ترکیه

شرایط اقامت در کشور ترکیه

اقامت در کشور ترکیه  بدلیل جذابیت ها و فرصت های شغلی و تحصیلی که وجود دارد امروزه سوالات مکرری را در ذهن علاقه مندان به خود جلب کرده که در توضیحات زیر به آن می‌پردازیم.اخذ اقامت در ترکيه، و به عبارتی ساده تر: برخوردار بودن از امتيازی بنام "اقامت"، برای آندسته از خريداران املاک و همچنین سرمایه گذاران در ترکيه هنگامی در کانون توجه قرار گرفت که "قانون جديد املاک ترکيه" در ماه می سال ۲۰۱۲ ميلادی توسط ارگانهای تصميم گيرندهٔ کشور ترکيه به تصويب رسيد. قوانين املاک (سرمايه گذاری) کشور ترکيه تا قبل از تاريخ ياد شده حق بر خوردار بودن از اخذ و يا دريافت "اقامت" را (از جمله ارائه دهندگان گذرنامهٔ ايرانی، جهت ثبت ملک خريداری شده) منوط بر ثبت شرکت ميدانست. در نتيجه کليهٔ امتيازات محسوب شدهٔ در قانون نيز، به "شخصيت حقوقی" شکل گرفته تعلق می گرفت. پس از ماه "مه" سال ۲۰۱۲ ميلادی و برداشتن محدوديت های قانونی، حق اقامت برای آندسته از ايرانيانی که پس از خريد ملک و يا انجام سرمايه گذاری علاقه مند به "اخذ اقامت" بودند را مرتفع نمود.

پس از تصويب قانون جديد املاک کشور ترکيه، ايرانيان علاقه مند به امر خريد ملک در ترکيه و سرمايه گذاری در اموال غير منقول توانستند، بدون نياز به ثبت شرکت، سند رسمی مالکيت ملک خويش را بنام خود دريافت کرده و از مشوق های ديگری از جمله "اقامت" نيز بهره مند گردند.با خرید ملک اقامت دایم ترکیه را میتوان دریافت کرد.لازم به ذکر است که این سند ملک هیچ فرقی با سند ملک یک شخص بومی ترکیه ندارد

به طور کلی در بیشتر کشورهای جهان اشخاصی که برای اقامت اقدام می کنند تا 5 سال اقامت موقت دریافت می کنند و پس از سپری نمودن 3 تا 5 سال می توانند درخواست اقامت دائم کشور مورد نظر را بکنند با توجه به اینکه قوانین کشور ترکیه از قوانین فرانسه اقتباس شده است اشتراک هایی در خصوص این قوانین وجود دارد و در مورد قوانین اقامتی نیز همین حد 3 الی 5 سال وجود دارد البته در صورتیکه شما آذری زبان باشید می توانید از امتیازات ویژه ای که می تواند شامل تسریع در امور اقامت دائم نیز باشد برخوردار گردید.

انواع اقامت در ترکیه

شرایط خرید خانه در ترکیه

 

اقامت توریستی 90 روزه بدون ویزا

مدت این اقامت 90 روزه یعنی 3 ماه می باشد برای این نوع اقامت نیازی به ویزا نمی باشد ( البته برای ایرانیان) و شما می توانید در کشور ترکیه به مدت 3 ماه در سال بدون نیاز به ویزا یا اجازه اقامت بدون هیچ مشکلی ساکن شوید. توجه داشته باشید با این نوع ویزا اجازه هیچ کاری مثل دادوستد و کار یا تحصیل در ترکیه را نخواهید داشت.

اقامت توریستی 6 ماهه با دفترچه اقامت
چنانچه متقاضی خرید ملک در ترکیه هستید، این نوع اقامت در حال حاضر تنها راه حل اخذ اقامت بلند مدت تر در ترکیه برای ایرانیان می باشد. البته سند ملک دلیلی برای اخذ این نوع اقامت نبوده و پلیس ترکیه مستندات دیگری را برای اعطای آن مطالبه خواهد نمود. اما طبق آخرین اخبار حاصله از پارلمان ترکیه، وکلای گروه اگما به شما این نوید را می دهند که آپریل 2014 زمان اجرایی شدن قانون پیشتر تصویب شده ایست که طبق آن حقوق سایر اتباع خارجی نظیر ایرانیان در اخذ اقامت بواسطه خرید ملک، محترم شمرده شده و بموجب آن ایرانیان گرامی موفق به اخذ اجازه اقامت حداقل یکساله با در دست داشتن سند مالکیت خود خواهند شد.

اقامت تحصیلی و دانشجویی
برای گرفتن این نوع اقامت باید ابتدا درآزمون تومر شرکت کرده و مدرک تومر را بگیرید. با داشتن این مــــدرک شما در کمتر از 3 ماه می توانید اقامت دانشجویی در کشور ترکیه را فراهم کنید. البته اخذ پذیرش از موسسات آموزشی نیز پیشاپیش ملاک اعطای این نوع اقامت خواهد بود. این روش اخذ اقامت برای آنانی که قصد اقامت قطعی در ترکیه را دارند نیز موکدا توصیه می گردد.

اقامت کاری
کسب اقامت کاری در ترکیه به 2 صورت کارفرما و کارگری ممکن خواهد بود. عموم خارجیان از جمله ایرانیان با ثبت شرکت در ترکیه و اخذ مجوز کار واجد شرایط اخذ اقامت یکساله به عنوان کارفرما بوده و این نوع اقامت در سالیان بعد با بازه های 2 ساله تمدید خواهد شد. مجددا لازم بذکر است که در حال حاضر این روش، بهترین و عملی ترین روش اخذ اقامت دایم ترکیه برای ایرانیان می باشد. اخذ اقامت کاری از نوع کارگری مستلزم این است که یک شرکت در کشور تـــــــرکیه از شما دعوت به همکاری نماید به شرطی که با این تخصص که از شما دعوت به کار شده هیچ شهروند ترکی در آن زمان طبق استعلام اداره کـــار ترکیه بیکار نباشد. با ملاحظه این نکته می توان این گونه اعلام نمود که در حال حاضر شانس پیدا کردن کار و اخذ اقامت کاری از این دست در ترکیه برای کلیه خارجیان بالا نیست.

وام بانکی‌
اقامت از طریق خرید ملک یکی‌ از آسانترین روشهای گرفتن اقامت ترکیه است که مراحل خرید آن در قسمت مراحل خرید ملک در وب سایت توضیح داده شده.شما پس از خریداری و تحویل ملک میتوانید آن را اجاره یه به فروش برسانید. وام بانکی‌ برای خرید ملک فقط از طرف بعضی‌ از بانکهای خارجی‌ ترکیه به ایرانیان داده میشود.

بخشی از سازندگان تسهيلاتی را در پرداخت کل مبلغ خريد در نظر گرفته اند. خريدار ميتواند با پرداخت درصد مشخصی از کل قيمت خريد، باقيمانده را يا بطور ماهيانه پرداخت کند و يا ملک خود را برای مدت زمان مشخصی به سازندهٔ ملک اجاره دهد. درآمد حاصله از اين نوع اجاره بعنوان باقيماندهٔ مبلغ خريد ميباشد.

شما میتوانید پس از دریافت سند رسمی‌ (سند ۶ دنگ) درخواست اقامت کنید. اين پروسه توسط وکلای مجرب در زمينهٔ دريافت اقامت صورت ميپذيرد.

خب پس از معرفی انواع اقامت ترکیه باید بگوئیم که برای اخذ اقامت مراحل مختلفی پیش روی شماست و شما باید مراحل پیش آمادگی برای تکمیل پرونده اقامتی خود را انجام داده و پس از تکمیل پرونده وقت ملاقات از اداره مهاجرت ترکیه جهت محاصبه دریافت نمائید. توجه کنید که مدارک مورد نیاز این اداره ممکن است در دوره های مختلف متفاوت باشد و در ارتباط با برخی از مدارک مطالبه شده قانونی، افسر اداره مهاجرت ترکیه مختار است که از شما مدرک مورد نظر را مطالبه کند و یا دلیلی برای آن نبیند. برخی از مدارک از جمله بیمه سلامت، اصل و کپی پاسپورت، سند ملک و یا اجاره نامه محل سکونت که به تائید دفتر رسمی در ترکیه رسیده باشد و چند مورد دیگر، از الزامات پرونده شما خواهد بود ولی برای مثال در سال 2018 در مدت زمان معینی گواهی سلامت از یکی از بیمارستانهای دولتی ترکیه و یا ارائه برگه سوء پیشینه از ایران که پس از ترجمه رسمی به تائید دادگستری ایران و کنسولگری ترکیه در تهران رسیده باشد نیز بنابه تشخیص افسر محاصبه کننده، از متقاضیان اقامت مطالبه میشد. 

وزارت امور خارجه و اداره امور مهاجرت ترکیه که به گوچ ایدارسی (Göç İdaresi Genel Müdürlüğü) شناخته میشود، وب سایتی دارد که متقاضیان اقامت کشور ترکیه میتوانند خود شخصا درخواست دریافت اقامت ترکیه را ثبت و وقت ملاقات و فرم مربوطه جهت ارائه به اداره مهاجرت را از سیستم دریافت نمایند. دقت نمائید که برای دریافت راندوو (وقت ملاقات) از اداره مهاجرت ترکیه ، پس از ورود به صفحه اداره عمومی مهاجرت به صفحه ثبت و درخواست اقامت ترکیه به آدرس https://e-ikamet.goc.gov.tr مراجعه و فرم را مطابق اطلاعات درخواستی سیستم پر کنید. درصورتیکه در ثبت هریک از مراحل خطایی داشته باشید و یا اطلاعات را عمدا یا سهوا (به دلیل عدم آگاهی از نحوه ثبت درخواست اقامت) اشتباه ثبت کنید ممکن است منجر به رد درخواست و دیپورت شما گردد که در اینصورت مطابق قوانین شما مجبور به ترک خاک ترکیه (ظرف مدت حداکثر 10 روز) و پرداخت جریمه نقدی خواهید شد. بنابراین پیشنهاد میکنیم درصورتیکه از روال انجام این کار آگاهی ندارید، شخصا مبادرت به ثبت درخواست اقامت نکنید و حتما از مراکز معتبر و تخصصی در این رابطه کمک بگیرید. درصورتیکه هرگونه سئوال و یا ابهامی در این رابطه داشتید، میتوانید از کارشناسان امور اقامتی شرکت لیان در استانبول راهنمایی بگیرید.

لیان همراه همیشگی شما در استانبول

#اقامت , #ترکیه , #اقامت_کاری , #اقامت_دایم , #استانبول , #پاسپورت_ترکیه , #خرید_ملک , #مشاوره , #اجاره_خانه_در_ترکیه , #ثبت_شرکت

نظرات

پیام خود را بنویسید
name message
 • 13/06/2018 Reza

  بسیار مقاله خوب و مفیدی بود،مطالب مهم و اصلی توی اون گفته شده بود

 • 05/08/2018 مهدی ابراهیمی

  من 34 سالمه و همسرم 30 دخترم 1سال و پسرم 4 سال هردو لیسانس هستیم خودم عمران و همسرم کامپیوتر خودم همه کارهایی فنی رو بلدم به اضافه آرایشگری و موسیقی نوازندگی و همچنین دکوراسیون،الان برای وقت تفریح دکوری های چوبی میسازم و همسرم تخصص تو کیک های خانگی داره سرمایه 40 میلیون کدوم کشور رو مناسب میتونین برای مهاجرت؟ ؟؟ راهنمایی کنین آیا با این شرایط ترکیه میشه رفت؟؟؟؟

 • 13/06/2019 maryamheydari

  من کارمند ی موسسه دولتی هستم میخواستم ببینم‌با شرایط من که ی دختر ۲۴ساله وپسر ۲۸ساله دارم چطور اقامتی رو‌پیشنهاد میکنید تو اشپزی وشیرینی پزی مهارت دارم سرمایه م ۲۰۰میلیون هستش ایا امکان خرید ملک واسه اقامت ویا راه انداختن کاربا این سرمایه میباشد ؟لطفا راهنمایی بفرمایید

 • 13/06/2019 maryamheydari

  من کارمند ی موسسه دولتی هستم میخواستم ببینم‌با شرایط من که ی دختر ۲۴ساله وپسر ۲۸ساله دارم چطور اقامتی رو‌پیشنهاد میکنید تو اشپزی وشیرینی پزی مهارت دارم سرمایه م ۲۰۰میلیون هستش ایا امکان خرید ملک واسه اقامت ویا راه انداختن کاربا این سرمایه میباشد ؟لطفا راهنمایی بفرمایید

 • 18/07/2019 Dentaw

  [url=https://kamagra50.com/]kamagra[/url]

 • 18/07/2019 Kiataw

  [url=http://kamagra50.com/]kamagra[/url]

 • 18/07/2019 Jasontaw

  [url=https://kamagra50.com/]kamagra[/url]

 • 19/07/2019 Eyetaw

  [url=https://kamagra50.com/]kamagra[/url]

 • 21/07/2019 Dentaw

  [url=https://kamagra50.com/]kamagra[/url]

 • 22/07/2019 Kiataw

  [url=http://kamagra50.com/]kamagra 50mg[/url]

 • 22/07/2019 Jasontaw

  [url=https://kamagra50.com/]buy kamagra[/url]

 • 22/07/2019 Eyetaw

  [url=https://kamagra50.com/]buy kamagra[/url]

 • 24/07/2019 Dentaw

  [url=https://kamagra50.com/]kamagra[/url]

 • 26/07/2019 Kiataw

  [url=http://kamagra50.com/]kamagra 50mg[/url]

 • 26/07/2019 Jasontaw

  [url=https://kamagra50.com/]buy kamagra[/url]

 • 26/07/2019 Eyetaw

  [url=https://kamagra50.com/]kamagra now[/url]

 • 28/07/2019 Dentaw

  [url=https://kamagra50.com/]kamagra 100mg[/url]

شرکت داده ورزان کاسپین مجری پروژه های حفاظتی و امنیتی و دوربین مداربسته
 
نرم افزار چاپ چک وزیر - چک نگار وزیر
 
ads